Penis büyütme - Penis uzatma
Ortaklık programımız

Yetişkin bir erkekte, kalın bir penis çevresinin ortalamanın üzerinde, 14cm'i aşan bir kalınlığı vardır.

Kalın penis

Kalın bir penis gerçekten daha mı iyi?

"Kalın penis" konusunun internette araştırılması esnasında öncelikle, kalın olan bir penisin ince olan penisten daha mı iyi olduğu hakkındaki tartışılmaların yapıldığı görülmektedir.

Medikal bakış açısından penis kalınlığı

Bugün en azından medikal açıdan bakıldığında, eskiden beri söylenen "Kısa ve kalın, kadının şansı, uzun ve ince, kadına eziyet" atasözünün haklılık payı bulunmaktadır. Kadının zevk almasından sorumlu sinirler ağırlıklı olarak, klitorisin ve ayrıca vajinanın ön kısmında bulunmaktadır. Burada kalın ve kısa olan penisin uzun ve ince olan bir penise oranla avantajı bulunmaktadır.

Günümüzde internetteki ilgili tartışma forumlarında bu bilgi değiştirilmiş konular ile kendini hissettirmektedir. Önceleri sadece penis uzunluğu hakkında konuşulurken, şimdilerde tartışmalar penisin kalınlığı yönünde yoğunlaşmaktadır.

Ortalama penis kalınlığı

Ortalama penis çevresi yetişkin bir erkekte 12 ile 14cm arasındadır. Penis uzunluğundaki gibi, burada da yerel farklılıklar bulunmaktadır. 18cm çevre genişliğinden fazla genişliğe sahip olan bir penis alışılmışın dışında kabul edilmekte ve tartışmalarda çoğunlukla kadın için acı verici olarak değerlendirilmektedir.