Penis büyütme - Penis uzatma
Ortaklık programımız

Avrupa bölgesinde ortalama bir penis çevresinden, 12 ile 14cm arası çevreden bahsedilir.

Penis çevresi

Daha kalın mı daha ince mi?

Günümüzde sabit olan, penis çevresinin, penis uzunluğundan ziyade kadının cinsel hissi için daha önemli olduğu gerçeğidir. Kısa, fakat kalın bir penis kadının en hassas bölgelerini uyarır, bunlar klitoriste ve ayrıca vajinanın ön üçte birinde bulunmaktadır. Yani burada, belirli acı sınırına kadar, büyük bir çevre açıkça avantajlıdır. İnternette ilgili tartışma (kadın) forumlarında da kısa ancak kalın bir penisin, uzun ve ince bir penise kıyasla tercih edildiği görülür, yani daha büyük bir penis çevresinin.

Penis çevresi, penis uzunluğundan daha fazla değişkenlik gösterir. Uyarılmış bir penisin uzunluğu her zaman aynı kalmasına rağmen, özellikle çok kuvvetli uyarılan bir penis, belirgin şekilde daha fazla penis çevresi oluşturabilir.

Ortalama penis çevresi

Avrupa bölgesinde ortalama bir penis çevresinden, 12 ile 14cm arası çevreden bahsedilir. Uyarılmış durumdayken, penisin ortasından ölçülür, en iyisi basit bir mezura ile.

Penis çevresinin büyütülmesi için çoğunlukla penis halkaları kullanılır. Bunlar, uyarılmış penis kanının dolaşımını azaltır ve böylelikle artırılmış ereksiyona yol açar.